KONST / Litografier / Färglitografi 14752079
nr 1475 2079
Veronica Leo
(f. 1935), Sverige
Signerad, numrerad 99/200, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 34x45cm, yttermått inklusive ram: 54x62cm
Veronica Leo-Hongell, finlandssvensk bildkonstnär född i Helsingfors 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:23:09
15/6 22:11:08
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Veronica Leo
Läs mer om Veronica Leo